خانه / گوناگون / نوجوان ۱۴ ساله هندی جایزه ۱۰ هزار دلاری گوگل را برد

نوجوان ۱۴ ساله هندی جایزه ۱۰ هزار دلاری گوگل را برد

نوجوان ۱۴ ساله هندی جایزه ۱۰ هزار دلاری گوگل را برد

یک نوجوان ۱۴ ساله هندی توانست جایزه “تاثیر در جامعه” را از گوگل بابت برنامه GPS محورش که برای نجات جان و افزایش بهره وری ماهیگر ها طراحی کرده، از آن خود کند. این جایزه ۱۰٫۰۰۰ دلاری را گوگل بابت بهترین ایده برای بهبود وضعیت محیط زیست و بهداشت به این نوجوان اهدا کرد.

این دانش آموز ۱۴ ساله ساکن یکی از شهرستان های جنوبی Chennai بوده و Advay Ramesh نام دارد. اکنون Advay جزو بیست فینالیست نهایی بورس تحصیلی ۵۰٫۰۰۰ دلاری گوگل است، شایان ذکر است این جایزه در جریان نمایشگاه Google Science Fair 2016 اهدا خواهد شد.

Ramesh بسیار امیدوار است که بتواند برنامه طراحی شده اش را هر چه زودتر بر روی دستگاه های تلفن همراه منتشر کند، او برنامه اش را با نام FishErmen Lifeline Terminal (FELT) معرفی می کند. این برنامه بر اساس Google Maps پیاده شده و طبق استاندارد های طراحی گوگل مپ در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. این برنامه بر اساس نقشه های مورد تایید سازمان تحقیقات فضایی کشور هند کار می کند و سعی دارد از حداکثر دقت در دریا برخوردار باشد.

جایزه گوگل

او مشکلات بوجود آمده برای ماهیگیران اطراف خودش را دلیلی بر ایجاد این برنامه می داند، مشکل ماهیگیران از جایی شروع می شود که در مرز مشترک دریایی با سریلانکا همیشه تعداد زیادی از ماهیگیران بدون دانستن محل دقیق مرز دریایی وارد آبهای سریلانکا می شدند و همین عبور از مرز باعث دستگیری آنها توسط پلیس دریایی و در نهایت چندین ماه حبس و زندان می شد.

رامش با دقت بسیاری نقشه های مرزی را با نقشه های ماهواره ای تطبیق داده و با کمک نرم افزار ها و ثبت موقعیت ها و مشخص کردن آنها برنامه ای را طراحی کرده که توانایی اعلام انحراف از مسیر را به ماهیگران داراست.

منبع  netnevesht

درباره فریبا موسوی

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*