خانه / گوناگون / عکاسی ۱۰ شگفتی طبیعی خارق العاده جهان در تصویر

عکاسی ۱۰ شگفتی طبیعی خارق العاده جهان در تصویر

         pamukkale_turkeyذهن و تخیل را با چشمان خود به ضیافتی دیدنی از این مجموعه (ده شگفتی طبیعی خارق العاده جهان ) بسپارید.

 ۱. پرواز چشمه آب گرم، نوادا، ایالات متحده آمریکا

این چشمه های آب گرم صد در صد طبیعی هستند، امّا شکل گیری آن به وسیله یک حادثه بود. در سال ۱۹۶۴ حفاری هایی که برای بدست آوردن مواد معدنی انجام شد باعث افزایش انرژی گرمایی زمین گردید و به     صورتی عجیب و غریب امّا واقعی این پدیده شکل گرفت و تاکنون مورد تحسین وشگفتی عموم مردم قرار گرفته است.

fly_geysir (2)

 ۲. حفره بزرگ آبی رنگ، بلیز (کشور بلیز در آمریکای مرکزی، Belize)

این چیز عجیب و غریبی است  که کاملا طبیعی می باشد. قطر دهانه آن ۳۰۰ متر و عمقی درحدود ۱۲۵ متر دارد، این حفره یکی از بهترین مکان های دنیا جهت غواصی می باشد.

great_blue_hole_belize

۳. دریاچه های پلیت ویس، کرواسی (Plitvice Lakes, Croatia)

۱۶دریاچه در کرواسی وجود دارد که که بصورت مرتب در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و به وسیله آبشارها با یکدیگر در ارتباط هستند. شما میتوانید با قدم زدن بر روی پیاده رو چوبی که در کنار این دریاچه ها کار شده و یا قایقرانی در دریاچه به تماشای این منظره زیبا و دلنشین بپردازید.

plitvice_lakes_croatia_680 (2)

 ۴. زانگی دانکسی (Zangye Danxia)، چین

تپه هایی متشکل از ماسه و سنگ در فرم های منحصر به فرد و رنگارنگ که چشم انسان را سر مست از این رنگ ها و زیبایی میکند. این تپه ها از هزاران لایه در کنار هم تشکیل شده اند، قدمت این زمین ها برای میلیون ها سال قبل از تاریخ برآورد می شود.

zhangye_danxia_china

 ۵. کوه های راه راه یخ، قطب جنوب

در داستانی این چنین آمده است، بیش از چهل سال پیش در بیابان قرهقوم ترکمنستان؛ زمانی که دانشمندان قصد در خاموش کردن گازهای طبیعی خارج شده از حفاری در سایتی تحقیقاتی را داشتند دروازه جهنم را کشف میکنند جایی که چشمه آب گرم به هوا پرواز می کند و با سوختن زمین نوری درخشان از آن ایجاد می شود.

darvaza_turkmenistan

 ۷. آلبستر کوت (Côte d’Albâtre)، فرانسه

درباره نصیر هاشمی

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*