خانه / نرم افزار / نرم افزار موبایل / نرم افزار اندروید / کمک گوگل‌‌ پلی‌ استور به افزایش حافظه گوشی

کمک گوگل‌‌ پلی‌ استور به افزایش حافظه گوشی

حافظه گوشی

دارندگان گوشی‌های هوشمند اغلب اوقات با کمبود حافظه مواجه می‌شوند.

اگر گوشی‌شان از کارت حافظه میکرو SD پشتیبانی نکند که اوضاع بدتر هم می‌شود؛ در آن شرایط باید گفت یک جدال دایمی و فرسایشی میان آنها و حافظه گوشی‌شان برقرار است. باید همیشه به فکر خالی کردن بخشی از حافظه، انتقال آن به دستگاه‌های دیگر یا آپلود آن در اینترنت باشند. حال گوگل می‌خواهد در این مورد به کاربران کمک کند. این شرکت یک سیستم مدیریت حذف اپلیکیشن در گوگل پلی استور افزوده که به کاربران پیشنهاد می‌دهد در صورت نیاز اپلیکیشن‌های بدون کاربردشان را حذف کنند. اپ‌هایی که با حذف‌شان فضای خالی بیشتری در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و امکان دانلود اپ‌های بیشتری هم از طریق گوگل پلی استور برای‌شان فراهم می‌شود.

حافظه گوشی

شیوه کارکرد این سیستم هم خیلی ساده است. سیستم حذف اپلیکیشن، اپ‌هایی که دانلود کرده‌اید اما مدت‌ها است از آن استفاده نمی‌‌کنید را شناسایی می‌کند و بهتان پیشنهاد می‌دهد آنها را حذف کنید. تقریبا اغلب ما چندتایی از این اپلیکیشن‌ها را در گوشی‌های هوشمندمان داریم؛ زمانی نصب‌شان کرده‌ایم اما حالا دیگر به کل از آنها استفاده نمی‌کنیم اما هرگز هم به فکر حذف‌شان نیفتاده‌ایم.

گوگل لیستی از اینجور اپ‌ها را برای‌تان نمایش می‌دهد و اینکه هر کدام‌شان چه میزان از حافظه گوشی‌تان را اشغال کرده‌اند. به این شکل با یک نگاه می‌فهمید اوضاع حافظه گوشی‌ها و اپ‌هایی که از آنها استفاده نمی‌کنید از چه قرارند و همانجا هم می‌توانید دستور حذف‌شان را بدهید. شاید با این کمک گوگل بتوانید کمی از مشکلات کمبود حافظه گوشی‌تان کم کنید.

 

منبع   دیجی کالا مگ

درباره admin

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*