خانه / نرم افزار / نرم افزار موبایل / بیش از ۸۰ درصد کاربران تلگرام ایرانی اند

بیش از ۸۰ درصد کاربران تلگرام ایرانی اند

در حالی که در شرایط کنونی تلگرام در ارتباطات میان کاربران ایرانی حرف اول را می زند و اکنون بیش از ۸۰ درصد کاربران آن ایرانی هستند و دقیقا همین امروز در رتبه ۱۹ ام از پربازدیدترین سایت های ایرانی است طبق آمار در میان کاربران گوشی های اندرویدی سرتاسر جهان همچنان واتساپ بیشترین محبوبیت را داراست.

طبق آمار منتشر شده از SimilarWeb نرم افزار گفتگوی انلاین واتساپ که در چندی پیش توسط فیس بوک خریداری شد اکنون در رتبه اول برترین و پر استفاده ترین ابزار های گفتگوی آنلاین در میان کاربران دستگاه های اندرویدی قرار دارد.

whatsappstats

واتساپ دقیقا در ۱۰۹ کشور دنیا در رده اول قرار دارد و این در حالی است که رتبه دوم هم از آن Messenger است که آن هم جزو ابزار های جانبی فیس بوک به حساب می آید و در بین از ۴۹ کشور دنیا در رده اول قرار دارد.

دو اپ ذکر شده در بالا تمامی ترافیک ابزار هایی نظیر Viber، Line, Wechat و تلگرام را تحت تاثیر قرار داده اند و تمایل کاربران سطح جهان بیشتر به سمت دو اپ گفتگوی فیس بوک است.

از نمونه های جالبی که می توان به بررسی آن ها پرداخت نمونه های وطنی و بومی شده مسنجر هاست که در کشور هایی نظیر کره جنوبی KakaoTalk و اندونزی BBM هستند که بیشترین کاربران را در کشور هایشان دارند!

نکته جالب دیگر اینکه علی رغم طراحی تلگرام در کشور روسیه اکنون تنها ۵٫۵ درصد از کاربران تلکرام روس تبار هستند و بیش از ۸۰ درصد را ایرانی ها تشکیل می دهند! و اینکه اپ تلکرام تنها در ۲ کشور قزاقستان و ایران مورد اقبال کاربران قرار دارد و در رتبه اول است!

 

منبع   نت نوشت

درباره admin

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*