خانه / محیط زیست / نصب پنل خورشیدی روی کل جاده‌های ایالت متحده

نصب پنل خورشیدی روی کل جاده‌های ایالت متحده

جاده های پنل خورشیدی

«سولار رودوی» (Solar Roadway) یک شرکت آمریکایی است که می‌خواهد در یک اقدام بزرگ و بلندپروازانه تمام جاده‌های این کشور را با پنل‌های خورشیدی بپوشاند. حالا این شرکت می‌خواهد این پنل‌های خورشیدی را به طور علنی آزمایش کند. قرار است راسته‌ای از یک پیاده‌روی خورشیدی روی جاده‌ی «روت ۶۶» (Route 66) آمریکا نصب شود. این جاده یکی از اولین بزرگراه‌های آمریکا است و با عنوان‌های خیابان اصلی آمریکا و جاده‌ی مادر هم شناخته می‌شود.

پنل‌های خورشیدی سولار رودوی شش ضلعی بوده و به چراغ LED مجهز هستند، از این پنل‌ها برای تولید انرژی الکتریکی استفاده می‌شود. همچنین احتمالا بودجه‌ی پروژه‌های آینده را هم تامین می‌کنند.

«تام بلر»، مهندسی از سازمان حمل و نقل میزوری می‌گوید: «جاده‌های خورشیدی خوشبختانه می‌توانند منابع درآمد جدیدی ایجاد کنند. اگر این ایده تحقق بخشد، این جاده‌ها می‌توانند هزینه‌ی ساخت‌شان را فراهم کنند.» این پنل‌های خورشیدی در ابتدا روی پیاده‌روی منتهی به توقفگاه استراحت آزمایش می‌شود.

پنل خورشیدی

شرکت سولار رودوی توسط زوجی به نام‌های «جولی و اسکات بروسا» بنیان‌گذاری شده. آنها می‌گویند پروژه‌ی آنها می‌تواند سه برابر انرژی مورد نیاز آمریکا را تولید کند. همچنین آنها ادعا کرده‌اند که این پنل‌های خورشیدی شش ضلعی می‌توانند آب به جا مانده از باد و بوران را تصفیه کنند، کابل‌های برق بالای زمین را جایگزین کنند، برف را ذوب کنند و حتی می‌توانند با نور چراغ به رانندگان هشدار دهند. این شرکت در سال ۲۰۱۴، بیش از ۲٫۲۵ میلیون دلار کمک مالی جمع‌آوری کرد.

اما همیشه موانعی بر سر راه این پروژه قرار دارد که بزرگ‌ترین آنها، هزینه‌ی آن است. طبق برآوردها، هزینه پوشاندن کل جاده‌های این کشور با پنل خورشیدی بیش از ۵۶ تریلیون دلار است. حتی اگر مشکل هزینه‌ی اولیه حل شود، باید به مسئله‌ی مراقبت و نگه‌داری آن رسیدگی شود.

منبع  mag.digikala

 

درباره فریبا موسوی

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*