خانه / محیط زیست / روند گرمایش زمین همچنان ادامه دارد؛ پوشش برف آمریکا به پایین ترین میزان ثبت شده رسید!

روند گرمایش زمین همچنان ادامه دارد؛ پوشش برف آمریکا به پایین ترین میزان ثبت شده رسید!

3660552

روند گرمایش زمین همچنان ادامه دارد. محققان شواهد بیشتری از تاثیر تغییرات آب و هوایی سیاره و تاثیر آن بر افزایش دمای هوا منتشر کرده اند. سازمان ملی اقیانوس و جو شناسی آمریکا (NOAA) گزارش داده، پوشش برف در ۴۸ ایالت این کشور، به کمترین میزان ثبت شده در اواسط ماه نوامبر رسیده است. همانطوری که می توانید در نقشه زیر مشاهده کنید، میزان بسیار پایینی از برف سطح ایالت های مختلف کشور آمریکا را پوشانده است.

landscape-1479315922-snow

نقشه پوشش برف ایالات های مختلف آمریکا. در نقشه سمت چپ، متوسط پوشش برف اواسط ماه نوامبر ( آبان- آذر) را بین سال های ۱۹۸۱ تا ۲۰۱۰ مشاهده می کنید، و در نقشه دیگر، متوسط پوشش برف دو هفته اول ماه نوامبر سال جاری را مشاهده می کنید. به نظر می رسد، در نقشه دوم تنها میزان کمی از سطح ایالت های آمریکا را برف پوشانده است.

این علامت دیگری از روند گرمایش زمین و مواجه با زمستان هایی گرم تر است. چند ماه قبل، ناسا و سازمان ملی اقیانوسی و جوی گزارش داده بودند، ماه ژوئیه (تیر) ۲۰۱۶ گرم‌ ترین ماه از زمان آغاز به‌کارگیری ابزارهای ثبت آب ‌و هوا (از اواخر قرن نوزدهم) بوده است.

نکته قابل ‌توجه در مورد این گزارش، افزایش سریع دما نسبت به سال گذشته (۲۰۱۵) بود. چنانچه امسال هم شاهد ثبت رکورد جدیدی برای گرم ‌ترین ماه ثبت‌ شده بودیم، ژوئیه سال گذشته هم به ‌عنوان گرم‌ترین ماه تاریخ به ثبت رسیده بود، حالا بیش از ۳۰ سال از زمانی که زمین از متوسط دمای ثبت‌ شده سردتر بوده، می‌گذرد. امیدواریم این روند برای مدت بیشتری ادامه پیدا نکند!

 

منبع   techera

 

درباره sina ghasemi

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*