خانه / محیط زیست / اولین نیروگاه بادی شناور آمریکا به مراحل پایانی ساخت خود نزدیک می‌شود

اولین نیروگاه بادی شناور آمریکا به مراحل پایانی ساخت خود نزدیک می‌شود

آمریکا از اولین نیروگاه بادی خود که بر روی آب‌های دریا ساخته شده رونمایی کرد که به زودی وارد چرخه‌ی سوخت‌رسانی خواهد شد. این نیروگاه در سواحل شرقی آمریکا و در نزدیکی ایالت Rhode بنا شده است. با نیوزتک همراه باشید.

نیروگاه بادی آمریکا

اگرچه ساخت نیروگاه‌های بادی شناور بر روی آب دریا چند سالی است در کشور‌های مختلف با استقبال روبه‌رو شده است، اما مقامات آمریکایی برای اولین بار از افتتاح این مدل از مزرعه‌های بادی خبر می‌دهند. مزرعه‌ی بادی جدید آمریکا توانایی تولید ۳۰ مگاوات معادل تامین انرژی ۱۷ هزار منزل را داراست.

مقامات دولتی آمریکا معتقدند که بخش انرژی‌های تجدیدپذیر بر آینده‌ی اقتصاد این کشور نقش موثری خواهد داشت. مزرعه‌ی بادی جدید از ۵ توربین تشکیل شده که با هزینه‌ی ۳۰۰ میلیون دلاری ساخته شده است.

ساخت نیروگاه‌های شناور در آب به دلیل هزینه‌های بالای ساخت و مشکلات قانونی و فراقانونی فراوان خیلی مورد تمایل سرمایه‌گذاران نیست. در این میان باید رضایت ساکنین ساحلی دریا را به دلیل وجود توربین‌های بادی نیز کسب کرد.

دو ایالت شرقی آمریکا، جزایر Rhode و ورمونت توانسته‌اند سهم زغال سنگ در تولید انرژی خود را به صفر برسانند و به سمت انرژی‌های تجدیدپذیر حرکت کنند. در ایالات متحده نزدیک به ۳۴ درصد از سوخت مصرفی در سال ۲۰۱۴ توسط زغال سنگ تامین شده است.

سواحل شرقی آمریکا به دلیل وزش بادهای شدید و تمرکز جمعیتی بالا به یکی از مناسب‌ترین مناطق برای ساخت نیروگاه‌های بادی بدل شده است. پتانسیل بالای این منطقه باعث شده سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در این منطقه افزایش زیادی داشته باشد و موقعیت‌های کاری زیادی در بخش انرژی‌های نو به وجود آید. همچنین می‌توان به پاک شدن منطقه از آلودگی‌های سوختی امید داشت.

مزرعه‌ی جدید بادی آمریکا از ۵ توربین با ارتفاع هر برج نزدیک ۱۰۰ متر تشکیل شده است. هر توربین نیز ۳ پره به طول ۷۳ متر با وزن کلی ۲۴ تن دارد. نکته‌ی جالب آن است که هیچ کشتی در آمریکا قابلیت نصب این توربین‌ها را نداشته، به همین دلیل نصب آن‌ها توسط یک کشتی نروژی انجام شد.

اگرچه آمریکا دیرتر از بقیه‌ی کشور‌ها به جمع دارندگان نیروگاه‌های بادی دریایی اضافه شده اما می‌توان به آینده‌ی این صنعت در آمریکا امید زیادی داشت. بر اساس اعلام مقامات رسمی و با توجه به پتانسیل بالای آمریکا می‌توان تا ۴ هزار گیگاوات انرژی بادی با استفاده از این نیروگاه‌ها در سرتاسر کشور تولید کرد که خیلی بیشتر از نیاز کلی کشور خواهد بود.

منبع  zoomit

درباره فریبا موسوی

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*