خانه / اینترنت / اتحادیه اروپا گوگل را متهم به سوء استفاده از اندروید کرد!

اتحادیه اروپا گوگل را متهم به سوء استفاده از اندروید کرد!

مسؤل واحد رقابت اتحادیه اروپا گوگل را به اجبار کاربران برای استفاده از برنامه های کاربردی خود با استفاده از قدرت اندروید نمود.

واحد رقابت اتحادیه اروپا،گوگل را متهم به توافق با شرکتها و اپراتورهای تلفن همراه اروپا به استفاده اجباری از محصولات گوگل در نرم افزار اندروید نمود.

نرم افزار گوگل مپ اندروید،نرم افزار تلفن همراه جیمیل و مرورگر کروم اندروید برنامه هایی هستند که گوگل بر اساس استفاده از آنها در اندروید متهم شده است.

مسؤل بخش رقابت اتحادیه اروپا مارگارت وستیجر وجود یک محیط رقابتی در اینترنت را برای شرکتها و مصرف کنندگان حیاتی دانست. وی گفت تحقیقات ما نشان میدهد که رفتارهای گوگل باعث جلوگیری از استفاده از بسیاری محصولات دیگر توسط کاربران میگردد.

توضیحات گوگل

در بیانیه ای که گوگل در این مورد منتشر کرد گوگل ادعا کرده که اندروید به علت اینکه تا الان یک نرم افزار منبع باز بوده تا این اندازه رشد کرده است،و مهمتر از آن وجود یک اکوسیستم است که به توسعه پایدار آن کمک نموده است.و همچنین گوگل گفته که ما همگام با اتحادیه اروپا بی صبرانه مشتاق به ایجاد رقابت در اندروید و استفاده از نظرات کاربران هستیم.

درآمد ۱۱ میلیارد دلاری گوگل از اندروید

این اتهامات میتواند یکی از درهای درآمد گوگل از اندروید را ببندد.غول تکنولوژی دنیا گوگل تا کنون با استفاده از اندروید و تبلیغات منتشر شده در محصولات کاربردی آن چیزی در حدود ۱۱ میلیارد دلار درآمد کسب کرده است.

بزرگترین اتهام متوجه موتور جستجوی گوگل استفاده شده در سیستم عامل اندروید است.گوگل با استفاده از این موتور جستجو از تبلیغات خود درآمد کسب میکند.یکی از بیشترین درآمدهای گوگل از این طریق کسب میشود.

وستیجر این موتور جستجوی گوگل و توافقات اجباری گوگل با شرکتها و اپراتورها را بر ضد قوانین رقابت بر شمرده است.

وستیجر پیگیر گوگل

ولی اولین اتهامی که وستیجر مسؤل رقابت اتحادیه اروپا کرده این نیست،بلکه اولین اتهام این است که گوگل محصولات و خدمات خود را در موتور جستجوی خود برجسته تر نشان میدهد.اگر این اتهامات ثابت شده و گوگل محکوم شود جریمه گوگل بابت این اتهامات مبلغی بین ۶۰۰ میلین دلار تا ۶ میلیارد دلار خواهد بود.

مایکروسافت ۵۶۱ میلیون یورو بابت اینترنت اکسپلورر جریمه شد

چندی پیش بخش رقابت اتحادیه اروپا غول نرم افزاری آمریکا یعنی شرکت مایکروسافت را به علت استفاده انحصاری از مرورگر اینترنت اکسپلورر در ویندوز ۷ به میزان ۵۶۱ میلیون یورو جریمه کرده بود.

کمسیون رقابت اتحادیه اروپا به علت نقض قوانین اتحادیه اروپا مایکروسافت را جریمه کرده بود.

 

منبع ntv.com

 

درباره admin

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*