خانه / اینترنت / ترفند: چگونه از Google Maps به صورت آفلاین استفاده کنیم ؟

ترفند: چگونه از Google Maps به صورت آفلاین استفاده کنیم ؟

آیا می دانستید که در هنگام مسافرت به نقاط مختلف که در آنها امکان اتصال به شبکه دیتا و یا wifi وجود ندارد، می توانید از قبل با Google Map نقشه های مورد نظرتان را دخیره کنید و از انها استفاده کنید ؟

باید اعتراف کرد که در بین تمامی برنامه های مسیریاب و نقشه خوان Google Maps از کامل ترین هاست و نقشه های آن مدام بروز می شوند و دقیق ترین همخوانی را با مسیر های اصلی دارد. حتی می توان روی پیشنهاد های مسیر آن در ایران هم به خوبی حساب باز کرد ! چه برسد به کشور های و مناطق دیگر دنیا.

برای شروع ابتدا قبل از سفر و در جایی که اتصال به اینترنت دارید نام مکانی را که قصد سفر به ان را دارید را در گوگل مپ جستجو کنید، پس از نمایش محل و نام آن در قسمت پایین صفحه روی عنوان نام در پایین صفحه تپ کنید.

google mapدر صفحه ی پیش رو روی گزینه ۳ نقظه در بالا سمت راست تپ کرده و گزینه Save Offline Map را انتخاب کنید.

google map

با Pinch کردن (بزرگنمایی) منطقه مورد نظر می توانید دقیقا محدوده را مشخص کنید. توجه کنید هرچقدر محدوده بزرگتر باشد حجم ذخیره سازی بیشتری نیاز است.

گزینه Save را زده و سپس برای عنوان نام مدنظرتون را تایپ کنید.

google mapبرای دیدن نقاط ذخیره شده تنها کافی است روی منو در قسمت بالا سمت چپ (در صفحه اصلی) تپ کرده و در قسمت بالا Your Places می توانید مکان های مهم برای شما و دستگاه شما دخیره می شود.

google mapمنبع   netnevesht

درباره فریبا موسوی

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*