خانه / سلامت و پزشکی / تلفن همراه سرطان‌زا نیست

تلفن همراه سرطان‌زا نیست

گروهی از دانشمندان و محققان متخصص در زمینه سرطان به‌تازگی اقدام به بررسی امکان ابتلا به سرطان به‌واسطه استفاده از تلفن‌های همراه کرده و اعلام کرده‌اند که تلفن‌های همراه به‌هیچ‌عنوان سرطان‌زا نیستند.

به گزارش ایتنا به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی bigthink، در تمام خانواده‌ها و یا محیط‌های دوستانه همیشه یک نفر خاص وجود دارد که مدعی است که مقاله‌ای را در اینترنت مطالعه کرده است که بر اساس آن استفاده از تلفن همراه می‌تواند منجر به سرطان شود.

همین موضوع نیز موجب شده است تا دانشمندان استرالیایی دست به تحقیقاتی گسترده در این زمینه بزنند و امکان ابتلا به سرطان به‌واسطه استفاده از تلفن همراه را ارزیابی کنند.

سرطان زا نبودن تلفن همراه

این دانشمندان برای این کار اقدام به انجام یک مطالعه بسیار طولانی و ۲۹ ساله کرده‌اند که نشان می‌دهد استفاده از تلفن‌های همراه در بازه زمانی بین سال‌های ۱۹۸۷ تاکنون چگونه بر روی سلامت افراد تاثیرگذار بوده است.

نتایج این تحقیقات نشان داده است که میزان رخداد سرطان در میان کاربران تلفن‌های همراه به‌هیچ‌عنوان تفاوتی با افرادی که از این دستگاه‌ها استفاده نمی‌کرده‌اند نداشته است.

به‌ این‌ ترتیب می‌توانید به‌راحتی به استفاده از تلفن همراه خود ادامه داده و بدون هیچ مشکل یا دردسر خاصی از آن در شرایط مختلف بهره بگیرید زیرا این تحقیقات بر روی نزدیک به ۲۰ هزار مرد و ۱۴ هزار زن اثبات کرده است که این کار برای شما خطری در پی نخواهد داشت.

منبع   ایتنا

درباره نصیر هاشمی

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*