خانه / سخت افزار / بلوتوث ۵ معرفی شد

بلوتوث ۵ معرفی شد

با ورود بلوتوث ۵ سرعت اتصال در این نوع ارتباط ها تا هشت برابر بهبود یافته است. با این افزایش چشمگیر کارایی، حالا نشانگرهای متصل نشدنی نه فقط جهت موقعیت یابی اشیا، بلکه برای کنترل موجودی کالاها در انبارها نیز قابل استفاده خواهند بود.

بلوتوث ۵

طی روز های گذشته شاهد رونمایی و معرفی نسخه جدید بلوتوث با نام Bluetooth 5 بودیم و به گفته این منبع در اواخر سال ۲۰۱۶ و اولیل سال ۲۰۱۷ باید منتظر حضور این نسل از این تکنولوژی در دستگاه ها و گجت های الکترونیکی باشیم. در این نسخه شاهد دو برابر شدن سرعت، افزایش توانایی ۴ برابری برد و گستره فضای انتقال و ارتباطی هستیم.

یکی از مهمترین بهینه سازی های نسخه پنجم بلوتوث مربوط به سرعت انتقال اطلاعات در ابزارهای بلوتوثی موسوم به «متصل نشدنی ها» (connectionless) است. ابزارهای متصل نشدنی به طور معمول جهت اتصال به تمام گجت هایی که در محدوده آنها قرار می گیرند به کار می روند. البته در اینجا هدف مبادله دیتا نیست، بلکه این اتصال جهت شناسایی موقعیت مکانی دیوایس ها نسبت به یکدیگر به کار می رود.

بلوتوث ۵

با ورود بلوتوث ۵ سرعت اتصال در این نوع ارتباط ها تا هشت برابر بهبود یافته است. با این افزایش چشمگیر کارایی، حالا نشانگرهای متصل نشدنی نه فقط جهت موقعیت یابی اشیا، بلکه برای کنترل موجودی کالاها در انبارها نیز قابل استفاده خواهند بود.

طبق وعده Bluetooth SIG، نسل تازه فناوری بلوتوث در ماه های انتهایی سال جاری میلادی یا در آغاز سال ۲۰۱۷ وارد بازار خواهد شد. پس هنوز مدت زیادی فرصت باقیست تا بتوانیم به طور عملی کارایی این پروتکل اتصالی به روز شده را به طور عملی مورد آزمایش قرار دهیم.

 

منبع   نت نوشت

درباره admin

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*