خانه / اتومبیل / نیروی محرکه این اتومبیل آب شور است !!!!!

نیروی محرکه این اتومبیل آب شور است !!!!!

اتومبیل

بله درست است، یک اتومبیل می تواند با آب هم به حرکت در بیاید! شاید در نگاه اول خنده دار و حتی دور از ذهن باشد اما حقیقت دارد و در این مطلب به گزیده ای از روش و نحوه و خیلی چیزها راجع به این مکانیزم خواهیم پرداخت.

آب شور یا اصطلاحا saltwater با کمک یک غشاء از بین دو تانک عبور می کند.که همین حرکت ایجاد بار الکتریکی کرده و با کمک خازن های قوی تعبیه شده ذخیره و توزیع می شوند. چهار موتور الکتریکی درون ماشین نیروی محرک ماشین را تامین کرده و امکان حرکت را به اتومبیل ارزانی می دارند. اتومبیل ها با این روش می توانند حدود ۲۰۰ لیتر آب را همراه خود به عنوان ذخیره داشته باشند، که این مقدار آب توانایی تا ۶۰۰ کیلومتر طی مسافت را به اتومبیلی با ۴ سرنشین می دهد. (منبع)

پس از اولین رونمایی از تکنولوژی اتومبیل های با موتوری که توانایی سوختن آب شور را دارد در سال ۲۰۱۴ توسط Geneva Motor اکنون این اتومبیل ها برای استفاده در جاده های سراسر اروپا تاییدیه خود را گرفته اند.(منبع)

شرکتی با نام Nanoflowcell AG در پشت پرده تمامی برنامه ریزی های ممکن را بدست گرفته تا بتواند هرچه زودتر این اتومبیل را به تولید انبوه برساند.

این خبر برای اهل تکنولوژی و تمامی دوستداران محیط زیست یک خبر بسیار مسرت بخش است چرا که این تکنولوژی کمترین میزان هدر رفتن انرژی و همچنین حداقل آلودگی برای محیط زیست را به ارمغان خواهد آورد! نام این تکنولوژی را می توان در ردیف تکنولوژی های پاک و سبز نهاد !

اگر همین چند سال پیش حتی تصور این را که می توان با آب شور اتومبیلی را به حرکت در آورد به ذهن خطور میکرد خنده دار بود، اما باید اعتراف کرد اکنون این جریان و ایده به حقیقت پیوسته و می توان در آینده ای نچندان دور آن را تجربه کرد.

همین سال پیش بود که خبر ها خواندیم که نیروی ارتش دریایی ایالات متحده طرحی برای دستیابی به انرژی با کمک گرفتن از آب دریا را در دستور کار دارد. دانشمندان نیروی دریایی ایالات متحده با توام قوا مشغول آزمایش و تحقیق پیرامون بازیابی دی اکسید کربن و هیدروژن از آب دریا و تبدیل آن به سوخت هیدروکربنی مایع هستند. بدون شک در آینده ای نه چندان دور شاهد برآورده شدن نیاز بشر به انرژی از همین روش های تازه و نو و هیجان انگیز خواهیم بود.

 

منبع   netnevesht

درباره admin

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*