خانه / اتومبیل / نروژ اولین کشوری است که فروش اتومبیل های با سوخت فسیلی در آن ممنوع خواهد شد

نروژ اولین کشوری است که فروش اتومبیل های با سوخت فسیلی در آن ممنوع خواهد شد

volvo-electric

این یک حرکت تماما رو به جلوست، اینکه در کشوری توسعه یافته نیاز به یک سوخت فسیلی به حداقل برسد و اینکه خودرو های شخصی الزاما و بر اساس قانون باید از انرژی پاکی چون الکتریسیته استفاده کنند از نکات قابل تاملی است که اکنون توسط هر چهار حزب کنونی نروژ مورد تایید قرار گرفته و احتمالا با تصویت قانونی در این رابطه تا سال ۲۰۲۵ میلادی اتومبیل هایی که از سوخت فسیلی استفاده می کنند اجازه تردد در این کشور را نخواهند داشت. یک نکته این اتفاق بسیار جالب تر است، شاید ندانید اما نروژ خودش از کشور های استخراج کننده، تولید کننده و صادر کننده سوخت های فسیلی به حساب می آید و تقریبا تمامی خروجی های پالایشگاه هایش را به کشور های اروپایی نظیر آلمان، بلژیک، فرانسه و انگلستان صادر می کند. حتی به عقیده بسیاری کشور های اروپایی با گاز طبیعی صادره از نروژ خودشان را گرم می کنند. با این حال توجه این کشور به تغییر اساسی در ناوگان حمل و نقل و جایگزین کردن اتومبیل های الکتریکی به جای ماشین های سنتی که سوخت فسیلی می سوزانند از اتفاقات مهم راجع به مدیریت این کشور است.

کشور هایی نظیر هلند نیز در صدد برآمده اند را آنها هم بتوانند در این اتفاق سهیم باشند و گویی قرار است این کشور نیز تا سال ۲۰۳۰ تماما از ناوگان خودرو های الکتریکی استفاده کند.

گفتنی است در کشور نروژ خرید و فروش اتومبیل های الکتریکی چندان هم غیر معمول نیست و طبق آمار بیش از ۲۴ درصد از اتومبیل های صفر خریداری شده توسط شهروندان نروژی الکتریکی هستند که از مهمترین ویژگی این اتومبیل ها درصد آلایندگی صفر آنها برای محیط زیست می باشد.

با تصویب این قانون در نروژ احتمالا باید شاهد عنوان شدن همین اتفاق در دیگر کشور های اروپایی و توسعه یافته باشیم، این در حالی است که هنوز در بازار کنون گزینه های پیش روی خریداران آنچنان زیاد نیست و با توجه به تغییر سیاست ها بزودی حتما شاهد ایده ها و خودرو های جدید از سوی شرکت های تولید کننده خودرو خواهیم بود.

 

منبع   netnevesht

درباره admin

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*