خانه / اتومبیل / خودروی اپل در آینده چگونه است؟

خودروی اپل در آینده چگونه است؟

خودروی اپل در آینده شاید یکی از بهترین خودروهای الکتریکی در زمینه قابلیت‌های ارتباطی باشد که از دل کمپانی‌ای مشهور به محصولات الکترونیکی بیرون می‌آید.

خودروی اپل 01

اهمیت اپل  ۲۰۲۰

تنها کافی‌ است که کلمه انگلیسی “Apple” به معنای «سیب» را در گوگل جستجو کنید تا متوجه شوید که میوه‌ای که برای هزاران سال از آن مصرف کرده‌ایم، تا صفحه چهارم نتایج جستجو خبری از آن نیست. این چیزی است که اهمیت شرکت اپل را می‌رساند. در همین حال، این شرکت همچنان به دنبال توسعه خود است و تیم کوک (Tim Cook)، مدیرعامل اپل کسب‌وکارهای جدیدی را جستجو می‌کند. در این میان، وسایل نقلیه و به‌خصوص خودران‌ها، بستر تازه و مناسبی برای ارتباطات موبایل و جابجایی داده‌ها به شمار می‌روند. خبرها حاکی از آن است که اپل با ب‌ام‌و همکاری نزدیکی برای توسعه این تکنولوژی دارد؛ با این وجود جزئیات خاصی در این زمینه منتشر نشده است. تنها در گزارشی که به نقل از یکی از منابع داخلی منتشر شده، گفته شده که کمپانی اپل آن‌قدر از نظر مالی توانایی دارد که می‌تواند میلیاردها دلار بر روی یک پروژه سرمایه‌گذاری کند و در عین حال، اگر آینده‌ای در آن نبیند، به راحتی آن را کنار می‌گذارد.

خودروی اپل 02

خودروی اپل 03پلتفرم
اینکه ب‌ام‌و یک شریک یا فقط در حدّ یک تأمین کننده باشد، اپل احتمالاً از دانش خودروساز در زمینه ساختارهای کمپوزیت کمک خواهد گرفت و نتیجه احتمالاً یک خودروی شهری شبیه به ب‌ام‌و i3 است؛ البته با یک طراحی خاص که بتواند نظر هوادران منحصر به فرد این کمپانی را نیز به خود جلب کند.

خودروی اپل 05

پیشرانه
اگر استخدام گسترده نیروی مهندسی باتری در اپل، یک خروجی داشته باشد، احتمالاً یک یسیستم پیشرانه باتری-الکتریکی خواهد بود. در همین حال، به محض آماده‌شدن سیستم رانندگی خودکار، این سیستم در دسترس قرار خواهد گرفت.

رقبا
با توجه به صف‌هایی که برای خرید آیفون‌های جدید تشکیل می‌شود، می‌توان انتظار داشت که هر وسیله نقلیه‌ای که با خود لوگوی اپل را به همراه داشته باشد، احتمالاً جایگاه قدرتمندی در بازار خواهد داشت. اپل کمپانی‌ای است که با تحلیل چگونگی به‌دست‌آوردن درآمد بالا از طریق کسب‌وکارهایی که در گذشته با حاشیه سود کم روبرو بوده‌اند، ثروت عظیمی به‌وجود آورده است. بنابراین، تمام خودروسازان باید از آمدن اپل به این صنعت نگران باشند.

Apple-Car-rear-three-quarters

مشکلات احتمالی
یکی از نکات مهم در اینجا این است که اپل تاکنون هیچ‌گاه با یک کمپانی دیگر شراکت نکرده است و بنابراین این سؤال همچنان باقی می‌ماند که چه کسی مسئولیت مشتری را برعهده دارد و اطلاعات مرتبط را جمع‌آوری می‌کند. همچنین قوانین امتیاز نمایندگی‌ها و مسیری که تسلا تاکنون طی کرده، مشکلات زیادی را در زمینه توزیع ایجاد خواهد کرد. ضمن اینکه اخیراً سرپرست پروژه، استیو زادسکی (Steve Zadesky) که یک مهندس قدیمی در کمپانی فورد بوده، به دلیل شایعاتی که در مورد ناراضی بودن جانتان ایو (Jonathan Ive)، طراح ارشد پروژه به گوش می‌رسد، تصمیم به کناره‌گیری گرفته است؛ موضوعی که چندان جالب به‌نظر نمی‌رسد.

Apple-Car-interior-dashboard-rendering

تاریخ معرفی و قیمت احتمالی
احتمالاً تا سال ۲۰۲۰ نباید سراغی از این مدل گرفت؛ چرا که هنوز نه تصویر رسمی‌ای از آن منتشر شده و نه محل تولید آن مشخص شده است. تکنولوژی‌های جدید و سطح بالا، احتمالاً قیمت این خودرو را به راحتی به بالای ۳۰ هزار دلار می‌رسانند.

 

 

منبع   پدال

درباره درنا کرمی

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*