خانه / اتومبیل / تسلا یک باتری دوربرد اضافی برای مدل‌های ایکس و اس خودرو الکتریکی خود می‌سازد

تسلا یک باتری دوربرد اضافی برای مدل‌های ایکس و اس خودرو الکتریکی خود می‌سازد

از تسلا خبر می‌رسد که آن‌ها در حال کار بر روی یک باتری دوربرد اضافی برای خودرو الکتریکی مدل اس و ایکس هستند. در حالی که مدل‌های فعلی این خودروها از حجم باتری چندان زیادی برای پیمودن مسافت‌های طولانی نیستند، اضافه شدن یک باتری دوربرد می‌تواند رویای سفر بین کشوری با خودرو الکتریکی را میسر سازد.

اساساً خودروهای الکتریکی شرکت تسلا برای مسافت‌های طولانی طراحی نشده‌اند و با توجه به حجم مخزن باتری کمی که دارند عملاً گزینه‌های مناسبی برای علاقه‌مندان به سفرهای بین شهری نیستند. با این حال به نظر می‌رسد که خود تسلا هم چندان بدش نمی‌آید این خودروها مصارفی به جز حمل و نقل درون شهری داشته باشند.

تسلا نشان داده است که می‌خواهد برد مدل‌های مختلف خودرو الکتریکی خودش را بیش از حالا توسعه دهد و اینک به نظر می‌رسد که فناوری‌های در حال توسعه آن‌ها به مراحل پایانی خود نزدیک شده‌اند. رگولاتورهای هلندی اخیراً مدل‌های ۱۰۰D و P100D مربوط به خودرو الکتریکی تسلا مدل S و مدل X را تأیید کرده‌اند که به زودی ممکن است در خیابان‌ها شاهد تردد آن‌ها باشیم.

تسلا با باتری دوربرد

در لیست تازه انتشار یافته مشخص شده است که احتمالاً مدل اس خودرو الکتریکی تسلا در آینده‌ای نزدیک قادر خواهد بود تا مسافت ۳۸۰ مایل را تنها با یک بار شارژ بپیماید. این در حالی است که مدل ۹۰D تنها می‌تواند تا ۲۹۴ مایل را بپیماید. مدل ایکس نیز با توجه به آن که مدل SUV با ۲۵۷ مایل مسافت در یک شارژ است احتمالاً از برد مسافتی بیشتر از ۳۰۰ مایل در هر بار شارژ برخوردار خواهد شد.

قیمت و زمان عرضه باتری دوربرد اضافی خودرو الکتریکی تسلا

در حال حاضر هیچ سخن رسمی در خصوص عرضه مدل ۱۰۰D به میان نیامده است و به طبع نمی‌دانیم که برای خریداری آن باید چه هزینه‌ای پرداخت. به نظر می‌رسد که آن‌ها مدل ۶۰D را به یک معامله جدید دعوت خواهند کرد. تسلا قصد دارد با عرضه مدل‌های جدید خودرو الکتریکی مدل ایکس و مدل اس رؤیای رانندگی بین کشوری همراه با این اتومبیل‌ها را به واقعیت نزدیک‌تر سازد. این مدل‌های جدید از ظرفیت باتری بیشتری نسبت به مدل‌های فعلی برخوردار خواهند بود و همراه با تقویت قدرت موتوری خود می‌توانند به یکی از بهترین انتخاب‌ها تبدیل شوند.

منبع   gadgetnews

درباره فریبا موسوی

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*